(?) Stále Vám připadá, že metafyzika a fyzika jsou odtrženy od sebe a nesouvisí spolu? Chcete příklad „náhody“?
(K) Předešlý 8.díl jsem posílal 12.12.2002 popisující, jak jste jistě zjistili Peklo, místo nového zrození v nejvyšším chaosu, a to jak verbálně, tak na obrázku č. 15 (15=6 tarotová karta Ďábla a symbol zrození ). Následujícího dne 13. pátek se Osudu nechtělo pracovat po celý den. Někteří z Vás si řeknou náhoda. Já, na náhody nevěřím. Vše má své důvody a ne jeden, proč se děje, to co se děje. A zde by se nám jich sešlo v jednom okamžiku nějak moc. Možná, je to jen malá demonstrace některých sil nad námi, které se snažím popsat a vysvětlit. Je jen na nás, jak to budeme vnímat.
(??) To máte pravdu. To nechte být na každém z nás. Raději mi, prosím, vysvětlete, proč jste se zastavil v 6-tém ( resp. 1-ním ) prostoru a proč zrovna u 32 částic? Proč ne třeba v 9-tém prostoru se 64 částicemi nebo 33096?
(K) Chápu, jistě jste si všimli, že symbol „3“ nás vlastně provázel celou cestu z Ráje až do Pekla. Naše původní energie (1) se změnila resp. je, byla a bude 3 v podobě ANO, NEVÍM a NE.
(.) To se podle Vás opakujete stále stejný způsob rozhodování v každém prostoru resp. rozvrstvení energie v každém prostoru do 3 vrstev.
(??) Vy, ale máte v jádru BYTÍ ( 7-mém prostoru ) jen jedno ANO, NEVÍM a NE, zatímco v disharmonii ( 1-ního prostoru ) máte 2 duální ANO, NEVÍM a NE.
(K) Ano, my musíme mít vertikálně i horizontálně 2 skupiny částic, energií, protože i Universum (1) je duální jako celek má (2 ) harmonickou část a disharmonickou část. A proto každá jeho vrstva jeho BYTÍ musí být duální. Je to vertikální i horizontální dualita Universa v makro i mikro-pohledu. O 3 si popovídáme za chvíli.
(??) Takže pro každou vrstvu platí to, jakoby byla samostatnou bytostí, ano?
(K) Přesně tak, každá vrstva je svou stavbou jakoby zmenšené Universum. Proto je 32 částic vlastně zdvojenou (2) skupinou (1) po třech (3) četnostech částic (1,5,10).
(?) Jen pro zajímavost. Myslíte, že bychom uměli demonstrovat relativnost vnímání Universa z makro pohledu i mikro pohledu? Zkusme si popsat Universum z pohledu celku do situace jednotlivosti v mikru.
(.) Když se dívám z jádra Universa do svých vzniklých periférií. Vidím menší a menší součásti sama sebe, které se nějak pohybují, seskupují a mísí.
(?) A nyní to obrátíme. Popišme pohled z mikra do makra. Kdy víme, že nejvzdálenější galaxie je také ze 16 resp. 32 částic 1-ního prostoru.
(.) Při pohledu z mikra do makra to mohu přirovnat lidskému pohledu. My i Vámi zmíněná galaxie s miliardami hvězd mi na noční obloze připadá jako malinkatá tečka. Takže relativně stejně jako makro vnímá mikro.
(K) A nyní hledejme v dojmech a pojmech! To, co z toho cítím já, je silná posvátná síla a mohutnost BYTÍ energie v prostoru a čase, která však musí mít svá jasná pravidla, protože jinak by vše nemohlo fungovat.
(?) Myslíte si, že je úplně smysluplné ptát se, co je živé a co mrtvé, co bytost je a co bytost není?
(K) Je to jedna jediná energie stejného původu, která se Universem pohybuje. Je to jen náš relativní pohled, mluvíme-li o něčem živém a něčem mrtvém. Měříme tyto energie jen svými smysly.
(??) Neodpověděl jste mi, ale na mou otázku proč má Universum jen 3 části resp. proč se pohyb ven z centra zastavil v 6-tém prostoru?
(K) Ano, hned se to pokusím napravit. Namalujme si rovnou obrázek. V minulém díle jsme počítali s energií ve zlomkách původní energie, tak to zkusme znovu.
Obrázek č. 16 Rozložení energie v Universu v relativních poměrech
Pohybující se energie z vertikálního makropohledu na Universum je:
6/9 v jádře I. …ANO
6/9 v bílku II. .. NEVÍM
6/9 v obalu III…NE
3/9 =1/3 energie v jádře říkající ANO se nepohybuje vůči a v Universu. Tato energie je nejvíce harmonická a může být v přechodném stavu před branou, kde opouští toto Universum. Jak je z obrázku vidět, je to vertikální i horizontální matice rovnic resp. z pohledu jak makra, tak mikra.
(.) Už si pomalu zvykám na Vaše rádoby matematické důkazy a pak příklady ze života ( příhodami z natáčení ), kterými chcete doložit platnost svých slov resp. funkčnost systému. Tak se do toho pusťte.
(K) Nejprve mám pro Vás jednoduchý pohled do aritmetiky resp. prvočísel. Jak doufám, všimli jste si nebo všimnete, že Pansofie umí pracovat s energetickými systémy ve dvojkové, desetinné, ale i dvanáctkové soustavě. Umí pracovat s různými cykly a umí je logicky zařadit do jednotného systému, aniž by narušila jeho jednotnost. Řekli jsme si, že každý prostor je sám sobě malým Universem. Můžeme to přirovnat pohledu komplexních čísel jako celku na reálná, celá či přirozená čísla. Takže má-li mít Universum pouze 3 hlavní části systémy a ty jen další podsystémy. Musíme najít logiku v prvočíslech s „3“. Máme tedy 3 pro bytost I., 13 pro bytost II. a 23 pro bytost III.. Všechna uvedená čísla jsou prvočísly.
(??) A jak to, že to tak je?
(K) Musí to tak být, protože vezmu-li žloutek a porovnám ho s bílkem nebo skořápkou. Každá z těchto částí je energeticky nezastupitelná a nezaměnitelná s druhou. Když bych je přehodil, už by to nebylo vajíčko jako vyšší relativně stálý organizovaný stupeň buněčné koncentrace energie. Například výměnou pořadí těchto 3 částí nebo absencí jedné z nich by to byla by jen směs buněk, které by se okamžitě začala rozpadat na jednotlivé buněčné organismy, buňky a okamžitě by byly použity jako stavební materiál pro jiné energetické systémy. Tato směs v porovnání s vajíčkem by byla relativně nestálým systémem neschopným dále sám se rozvíjet.
(.) Takže, jinými slovy poukazujete na pravidla uspořádanosti energií, tak aby se jako vyšší energetický systém udržela relativně dlouho a aby byla schopná se sama rozvíjet k dalšímu vyššímu celku.
(K) Přesně. Dokončeme příklad s čísly. 33 již není prvočíslem. To znamená, že symbolizuje některý z podsystémů původního systému. Je to něco jako BYTÍ v BYTÍ resp. nižší úroveň žije ve vyšší úrovni.
(??) Jaký máte další důkaz?
(K) Návrh geometrického důkazu. A to je trigonometrický ( trigonální – třístavový ) pohled na energii uzavřeného systému resp. trojúhelníku v opsané kružnici.
(?) Co je podle Vás trojúhelník energeticky. Z jakých částí je složen?
(.) Aha, už Vám rozumím. trojúhelník jako obrazec resp. planimetrický útvar nebo prostorově čtyř stěn s trojúhelníkovitou stěnou (tetraedr) v opsané kouli. Aha, odtud stále mluvíte o Universu jako o vrstevnaté kouli.
(K) Trojúhelník jako samostatný útvar (1) bodů v rovině je určen 3 skupinami prvků (3) vrcholy, (3) stranami a (3) úhly. Pro jeho identifikaci nám stačí vždy jen 3 z 9 parametrů.
(?) Co se nám děje s energií celku, když změníme jeden ( či více ) parametrů?
(.) Mění se nám tvar trojúhelníka.
(K) A tudíž se mění i průsečíky výšek, těžnic, .. a celková stavba celku ( trojúhelníka). Jinými slovy bychom mohli říci, že energie se přelévá mezi jednotlivými parametry, chcete-li částmi celku ( trojúhelníka – energetického systému).
(?) Uměli byste říci, který z trojúhelníků, i když jsou energeticky stejně veliké, je vyváženější a více harmonický? Tupoúhlý, rovnoramenný, pravoúhlý a zároveň rovnoramenný nebo rovnostranný? Namalujme si obrázek.
Obrázek č. 17
Na obrázku jsou též naznačeny důležité body S1, S2 a S3. S1 je středem opsané kružnice resp. ideálním a reálným středem vyššího energetického systému. S2 je průsečíkem těžnic, těžištěm resp. aktuálním energetickým středem námi měřeného systému (1=3=9). S3 je průsečíkem výšek, která nám měří poměrovou vyváženost všech stran resp. bodů.
Stažení tohoto dílu seriálu do Vašeho PC:



